OP VVV_výzva č. 26_Dlouhodobá mezisektorová spolupráce

Dne 11. 7.  2017 byla vyhlášena výzva zaměřená na podporu zintenzivnění dlouhodobé mezisektorové spolupráce výzkumných organizací s aplikační sférou v rámci společně realizovaného výzkumu, uzávěrka příjmu žádostí je stanovena na 15. 11. 2017.

Alokace na výzvu: 1 100 mil. Kč

Rozsah projektu: 30 – 100 mil. Kč

Oprávněný žadatel: vysoké školy, výzkumné organizace a další subjekty. Počet žádostí za instituci není omezen.

Cílové skupiny: pracovníci výzkumných organizací, studenti vysokých škol, výzkumní pracovníci v soukromém sektoru, pracovníci veřejné správy v oblasti výzkumu, vývoje a inovací.

Povinné aktivity:

• Vytvoření, realizace, či prohloubení spolupráce v rámci partnerství výzkumných organizací s aplikační sférou.
  • Příprava a vznik strategie dlouhodobé spolupráce výzkumných organizací se subjekty z aplikační sféry.
  • Spolupráce v rámci realizace společných výzkumných aktivit/záměrů.

Povinně volitelné aktivity:

• Aktivity vedoucí k navázání a prohloubení mezinárodní spolupráce se zahraničními výzkumnými subjekty a subjekty z aplikační sféry.
  • Aktivity vedoucí k navázání a prohloubení mezioborových partnerství.
  • Příprava společně zpracovaných mezinárodních projektových žádostí související s aktivitami a zaměřením projektu.

Volitelné aktivity:

• Vznik nebo rozvoj společných výzkumných pracovišť, včetně pořízení infrastruktury.
  • Aktivity vedoucí k šíření výsledků společné výzkumné činnosti a jejích výstupů.
  • Odborné vzdělávání výzkumných pracovníků související s aktivitami a zaměřením projektu.
  • Členství v odborných organizacích/platformách/konsorciích.
  • Zapojení zástupců aplikační sféry do výuky, včetně odborného vedení studentských prací.

Podrobnější informace zde.