Rektor oslaví státní svátek na Hradčanském náměstí

Rektoři českých vysokých škol opět ve vysokém počtu odmítají pozvání prezidenta Miloše Zemana na slavnostní ceremoniál 28. října na Pražském hradě. Jejich postoj je již několik let společný a jednotný.

Rektor UJEP, doc. Martin Balej, si připomene výročí vyhlášení samostatného československého státu v Praze na Hradčanském náměstí. „Společně s dalšími rektory zde položíme v 11:00 h květiny u sochy Tomáše Garrigua Masaryka. Ostatní rektoři se zase zúčastní slavnostních akcí buď v sídelních městech univerzit, nebo na jiných místech České republiky,“ upřesňuje doc. Balej.

Z oslav 28. října na Pražském hradě se rektor UJEP již opakovaně omluvil.

V roce 2015 jsem se solidárně připojil k podpoře kolegů rektorů z Brna a Českých Budějovic. Od té doby dávám jednoznačně najevo, že nesouhlasím s kroky pana prezidenta ve věci nezvání některých rektorů na oslavy státního svátku, ale také ve věci nejmenování profesorů.
doc. Martin Balej