Nestůj a pojď

Studentky oboru Kurátorská studia FUD UJEP zvou na vernisáže výstav v rámci ročního výstavního cyklu „Nestůj… a pojď!“, který představuje vizuální tvorbu současných umělců. Cyklus zahrnuje Galerii Rampa a Billboart Gallery.

Lenka Glisníková: PICS OR DIDN´T HAPPEN

5/4 — 1/5  2018

Galerie Rampa. Vernisáž 4. dubna v 18 hodin.  / 4. patro Fakulty umění a designu  Univerzity Jana Evangelisty Purkyně v Ústí nad Labem, Pasteurova 9 / PO–PÁ 10:00–18:00 h

Umělkyně Lenka Glisníková v Galerii Rampa rozvíjí svůj vlastní tech-nologický postup, který aplikovala ve své poslední klauzurní práci. Jedná se o silně procesuálně upravené snímky, které svým prostorovým uspořádáním korespondují a navazují na prostor galerie. Autorské fotografie Lenky Glisníkové, doplněné o snímky nalezené na internetu, v divácích podněcují otázky, jak v dnešní době probíhá sdílení informací a jejich kódování, či dekódování. Obklopuje nás kvantum informací a díky internetu je dnes poměrně jednoduché jakoukoliv informaci dohledat. Jak je to ale s jejich správným porozuměním, dekódováním obsahu a rozklíčováním kontextu vzniku?

Kurátorský tým: Hedvika Fajkusová, Pavlína Nedbalová a Lucie Vostalová

Grafické zpracování: Aleks Hue a Marek Bulíř / GDII

www

Anežka Minaříková: FOREVER TOGETHER

5/4 — 1/5  2018

BILLBOART GALLERY. Vernisáž 4. dubna v 17 hodin. Veřejný prostor před areálem Fakulty umění a designu Univerzity Jana Evangelisty Purkyně v Ústí nad Labem / Pasteurova 9 / OTEVŘENO NONSTOP

Anežka Minaříková, studentka ateliéru Grafický design a nová média na Vysoké škole uměleckoprůmyslové v Praze, která představuje svou novou práci s názvem FOREVER TOGETHER. Ve svém díle tematizuje věčnost a pomíjivost času. S časem každý nakládá po svém, včetně vlastní existence. Jediné, co nás spojuje, je konec naší cesty, který si většinou nechceme připustit. Snažíme se tak o zanechání viditelných stop na naší planetě, které mají být naší neutuchající připomínkou, důsledkem našeho chování i odrazem nás samotných. Ale mají být věčné? Jako plastové lahve, které systematicky zaplavují naši planetu a jejichž existence zdá se být trvalá? Nebo jako Egypťany postavené pyramidy či dokonce člověkem neovlivnitelný chod slunce? Slunce je zdroj našeho bytí, jehož východ a západ nám určují den, a jeho paprsky, které vyzařuje, dosáhnou povrchu země za celých osm minut. „Proto jsem použitý exponovaný papír vystavila po dobu deseti sekund zdroji světla, abych vytvořila stopu, jako jsou dva stínové obrazy pro Billboart Gallery.“

Kurátorský tým: Nikola Nováková, Andrea Čerbačeská, Anna Soukupová

Grafické zpracování: Aleks Hue a Marek Bulíř / GDII