Patent FSI UJEP rozšířen i pro Ruskou federaci

Prožíváme patentové období

Pamatujete na období, kdy frčely patenty? Kdo neměl “popatentkovanou” džísku, jako by nebyl… Nu, a s univerzitami je to podobné. Kdo nemá patent, jako by nebyl. Naše fakulta strojního inženýrství má za krátkou dobu hned druhý! (O předchozím se dočtete tady.)

Povlakování nanovrstvami

Jedná se o rozšíření evropského patentu na způsob povlakování kovových forem ze slitin typu Al – Mg a Al – Si, zejména pro výrobu pneumatik motorových vozidel v automobilovém průmyslu i pro území Ruské federace. Vynález umožňuje vytvoření povlaku na kovových formách na bázi hliníku s cílem dosažení většího počtu výrobních cyklů mezi jednotlivými operacemi čištění v technologii výroby pneumatik.
Jak vidno na obrázku výše, na džísku to není, ale gratulace FSI UJEP je, myslíme, na místě!