Klepání na základní kámen!

Knock, knock, who’s there?

CPTO! Ale teď už konec legrace, protože >> v pátek 29. 6. 2018 poklepe pan rektor Balej slavnostně na základní kámen stavby, jejíž schvalování probíhalo dlouhých 6 let! Jde o vůbec největší investici v historii ústecké univerzity a i proto se vybíralo z celkem 22 kvalitních návrhů, které vzešly z náročné architektonické soutěže. Vítězný návrh je dílem týmu prof. Ing. arch. Petra Pelčáka, v jehož portfoliu je již vícero univerzitních projektů.

Těšíme se.

Na nové zázemí pro přírodovědeckou fakultu a fakultu životního prostředí. Na specializované učebny pro přírodovědné a technické obory. Na laboratoře pro experimentální výzkum. Na prostory, kde se bude věda cíleně potkávat s aplikační sférou a pracovat na uvedení teoretických objevů do reálné praxe. Na respirium, kde budou studenti moci vydechnout. Na novou menzu. Na solární panely. Na park s javory a habry. Na mlžnou clonu před hlavním vchodem a na bazén s lekníny podél západní fasády, kam si, ale psst, nikomu to neříkejte, budeme v horkých dnech tajně chodit máchat nohy!