Café Nobel o tom, jak si objevit raka

Pražský zoolog ve čtvrtek v 18:00 hostem v teplickém planetáriu→

My na UJEP jsme zvyklí, že se objevují věci, o kterých se dopředu neví, že je objevíte. To v Praze jsou dál! Když už jedou někam něco objevit, stanoví si pro jistotu dopředu, co by to mělo být. Na červencové Café Nobel do teplického planetária o tom tento čtvrtek přijede referovat zoolog Jiří Patoka z České zemědělské univerzity.

Cesta za oceán

Skupina českých přírodovědců se před rokem vydala na expedici na Novou Guineu. Cíl mise, objevit prvního jeskynního raka na jižní polokouli, splnili badatelé do puntíku přesně. Podařilo se jim objevit nový druh raka nažloutlé barvy, který důvtipně pojmenovali Cherax acherontis. Což v překladu znamená rak nažloutlý. Je to takový 14 cm chudáček se zakrnělýma očkama, ale Pražáci jsou na něj evidentně pyšní, když s tím jedou až k nám #nasever!

Tak se jim na to ve čtvrtek jděte podívat, ať mají radost!

A, teď tedy ve vší vážnosti a bez závistivého ostnu, Pražákům blahopřejeme k významnému objevu!