Studuj UJEP, posílíš němčinu!

Studenti UJEP popularizují sbírky drážďanského Rezidenčního zámku

Skupina 10 studentů a pedagogů z FF UJEP a FUD UJEP strávila v Drážďanech 4 dny prací na vytváření česko-německých materiálů k expozicím, ilustrujícím mimo jiné česko-saskou kulturní spřízněnost. Během workshopu, pořádaného i díky podpoře Společného fondu malých projektů v Euroregionu Elbe-Labe, vznikly brožury s úkoly a hádankami, které zpestří program českým návštěvníkům a dají se zároveň využít i jako výukový materiál v hodinách němčiny.

Studium v pohraničí má své výhody

Drážďany jsou z Ústí nad Labem co by kamenem dohodil a k pobytům našich studentů v nedaleké metropoli tak není potřeba nic víc než chuť a trocha administrativy. A pro ty, kdo by chtěli vyrazit bez Erasmu či jiného mezinárodního programu, jen tak na vlastní pěst: ECčkem jste na Prager Strasse za hodinu, autem jakbysmet. Poslední vlak zpátky jede krátce před jedenáctou večerní a první ranní dokonce dostatečně včas na to, aby se stihly přednášky, takže kdo chce, může studentská léta na UJEPu propařit v němčině. A v eurech.

Zdravíme rodiče!