Ústí je plné zdravých těl

Seminář o nových trendech ve výuce tělesné výchovy.

Začal právě dnes a na PF UJEP poběží do pátku 14. 9. Zaštítil ho pan rektor Balej společně s (naší velkou fotbalovou nadějí) děkanem pedagogické fakulty Pavlem Doulíkem a vedoucím KTVS, Ladislavem Bláhou. Co dělat, aby se žáci z tělocviku “neulejvali”? V první řadě zařídit, aby se nenudili. O nápady, jak na to, se letos postará mistr ČR v latinsko-amerických tancích a dvojnásobný vítěz Stardance Jan Onder, několikanásobný mistr ČR v badmintonu a olympionik Petr Koukal či autor výchovné filosofie Kamevéda a otec hráče NHL, Pavel Zacha.

Čím opepřit Tyrše

Prvky tance, Nordic running, badminton, aerobic, psychomotorické činnosti nebo blind football… O těchto a dalších aktivitách budou hovořit jednotliví přednášející. Což ovšem není to správné slovo, protože tohle nebude žádná přehlídka mluvících hlav. Tady se bude makat. Účastníci vzdělávacího semináře si všechny disciplíny vyzkouší na vlastní kůži. My můžeme jen doufat, že z nich lektoři tu kůži nesedřou, aby se ve stejně hojném počtu jako letos, mohli zúčastnit i příští rok.