Dětská práce na FSI UJEP?

Neděste se, to jen předlická základní škola navštívila laboratoře techniky na naší fakultě strojního inženýrství.

Žáci osmých a devátých tříd základní školy v Předlicích se na FSI UJEP přišli podívat, jakou že to má technika vlastně budoucnost. Skutečnost, že žijí a vzdělávají se v univerzitním městě, a zejména skutečnost, že tento fakt reflektují svými aktivitami i jejich pedagogové, jim totiž dává jednu velkou výhodu. Inspirovat se a nadchnout pro život, který jim vysokoškolské vzdělání nabízí. Bez dojíždění, bez nutnosti shánět kolej či privát, bez toho, aby si museli zvykat na cizí prostředí. Tyhle děti jsou tu doma a univerzitu mají za rohem.

Ať už se tedy rozhodnou pro kteroukoli z našich 8 fakult (a nutno podotknout, že FSI UJEP s významnými odborníky a moderními laboratořemi plnými špičkových technologií by pro rychlý kariérní start byla skvělou volbou), čeká je dobrodružná, ale hlavně vědomá a svobodná cesta životem v regionu, který se teď to, co bohužel nemohl dopřát jejich rodičům, snaží bohatě vynahradit právě nastupujícím generacím.

Technika má budoucnost! Tak ji neprošvihněte!