Pište o životním prostředí!

Vyplatí se to.

A nejen díky soutěžím jako je Czech Envi Thesis, kterou u nás pořádá IEEP při fakultě sociálně ekonomické a ve které mohou studenti společenských věd s bakalářkou či diplomkou na téma životního prostředí získat až 30 tisíc korun.

Vyplatí se to hlavně proto, že, jak píše Jana Kasaničová v magazínu UNIVERSITAS, na ostrovech inovativního myšlení, jakými jsou například právě univerzity, existují mnohá řešení, která se v době obav o budoucnost (nejen) městských ekosystémů dají okamžitě aplikovat v politické, hospodářské i sociální praxi a mohou významně přispět ke zlepšení vyhlídek na kvalitu života té naší i následných generací.

Jen se o nich jaksi nepíše, nemluví a tudíž neví. Leží pohřbená v archivech, zatímco orgány státní správy tápou.

Tak se honem přihlaste a zachraňte svět! (Do 30. září 2019.)