FZS UJEP otevírá letos nové studijní programy

“Budu zdravotníkem” is the new “budu požárníkem”.

Nebo spíše zdravotnicí, že. Ideálně ale co nejvíce od obojího. Gender negender. Protože zdravotnického personálu je, jak jsme se v posledních měsících všichni přesvědčili, zapotřebí co nejvíce. Vybavení se dá rychle a inovativně dovyrobit, roušky dokážeme ušít doma, ale dobré zdravotníky zkrátka přes noc nevychováme.

I proto je pro budoucnost českého zdravotnictví klíčové, aby bylo studium zdravotnických oborů pro mladé lidi co nejatraktivnější. Na FZS jsou tak letos, kromě klasických nelékařských zdravotnických oborů, v nabídce tři nové studijní programy: Pediatrické ošetřovatelství, Učitelství odborných předmětů pro zdravotnické školy a Zdravotnické záchranářství.

Kdo by váhal, když se pro fakultu v areálu Masarykovy nemocnice v Ústí nad Labem již nyní staví nová budova, do které se do dvou let přesune stávající (už tak velmi příjemné) zázemí FZS UJEP a také všichni vyučující, mezi nimiž je spousta inspirativních a obětavých odborníků.

Tak hurá #nasever!