Vítejte v novém akademickém roce!

Milé studentky, milí studenti,

VÍTÁM vás u nás na UJEP.

Považuji za velkou radost, že se epidemická situace okolo nás zlepšila natolik, že se můžeme opět vídat a vysokoškolské vzdělávání probíhá tou nejlepší formou, tedy face to face. Podmínky nejsou stále ještě ideální, a tak vám nejprve velice děkuji, že se chováte zodpovědně vůči ostatním a dodržujete veškeré pokyny, které v současné době zabraňují šíření viru covid-19 ve společnosti. Osobní setkávání, pěstování přátelských a kamarádských vztahů, zábava, bezprostřední kontakt s vyučujícími, to je to, co k životu vysokoškoláka prostě patří. Věřím, že všichni uděláme maximum proto, abychom tento stav co nejdéle udrželi. Děkuji vám za to.

A co s novým akademickým rokem přichází nového?

Je to každopádně stále ještě zánovní budova CPTO, která se teprve nyní naplno otvírá studentům PřF a FŽP. Pro umělce bude již brzy k dispozici Dům umění (vedle kolejí), pro techniky dokončíme v řádu měsíců novou budovu v kampusu a zdravotníci se dočkají od dalšího akademického roku nové budovy v areálu Masarykovy nemocnice.

No, a samozřejmě je tu nová menza, ve které vám přeji dobrou chuť!

Ať se vám s námi, u nás, v našem stále novém a novém kampusu líbí.

Pevné zdraví… a  nezapomeňme, že univerzitu tvoříme MY VŠICHNI.

Váš rektor Martin Balej