Univerzitní festival je za námi!

Dne 6. 5. 2022 se naším kampusem rozezněly zvuky vědy, umění a hudby, které lákaly k probádání Univerzitního festivalu.

První část Univerzitního festivalu byla věnována Festivalu vědy a umění. Jednalo se o nový kabát Dnů vědy a umění. V předchozích ročnících univerzita svoji vědu a umění „vyvážela“ ze svých budov a laboratoří do města. Nyní je univerzitní kampus dokončen a tak se celá akce konala v srdci univerzitním městečku. Návštěvníci si mohli projít vědecké či umělecké aktivity na stáncích jednotlivých fakult a užít si jedinečná vystoupení na pódiu. K vidění byl sbor Modrásci, taneční skladby, šerm, biketrial show a chemické pokusy.

Po celou dobu akce nechyběla odpočinková chill-out zóna pod budovou filozofické fakulty doprovázená soutěžemi o ceny.

Druhá část Univerzitního festivalu patřila Studentskému festivalu (dříve Studentský Majáles), který organizovala Studentská unie UJEP. Klasický „fesťák“ rozezněl kampus až do 22:00 h. Na stage vystoupila řada skvělých kapel a interpretů (The Erelay, Sofian Medjmedj či dokonce hudební skupina ATMO music), moderování se ujal J. K. Sanchez. Festival pokračoval dále ve formě after párty v restauraci Tyršovka.

Doufáme, že jste si celou akci užili stejně dobře jako my. Již nyní se těšíme, až vás potkáme na té další!

Festival vědy a umění

Studentský festival