FSE UJEP: O ukázkové přednášky pro středoškoláky je nebývalý zájem

Jaké to je být vysokoškolákem, jak vypadá fakulta nebo jak probíhají přednášky? To vše si mohli již v pondělí 14. listopadu 2022 vyzkoušet studenti 3. a 4. ročníků středních škol v rámci akce Jeden den vysokoškolákem 2022 na Fakultě sociálně ekonomické UJEP (FSE UJEP).

Konkrétně proběhlo 12 přednášek ve 4 blocích se zajímavými tématy napříč obory, které jsou pro ústeckou sociálně ekonomickou fakultu charakteristické. Zkrátka nepřišli ani zájemci ze zahraničí, neboť nabídka obsahovala také přednášky v angličtině.

„O sérii přednášek byl opravdu enormní zájem, což nás velmi potěšilo. Všechny bloky byly plně obsazeny během dvou dnů,“ přibližuje PR manažerka fakulty Jitka Dvořáková. FSE UJEP proto pro velký zájem ze stran středních škol připravuje několik dalších přednáškových termínů. „Kromě přiblížení studia na vysoké škole byla pro příchozí připravena prohlídka nejen fakulty, ale také celého kampusu UJEP,“ dodává Dvořáková.

V rámci jednotlivých bloků se přednášející zaměřili nejen na oblasti marketingu nebo ekonomie jako takové; na své si přišli i příznivci reklamy, investic nebo vědy.

Témata byla následující:

• B2B vs B2C – co mají společného?
  • Jak poznat fake news/dezinformace
  • Umění přesvědčivě prezentovat
  • Investice do nemovitostí, zlata a akcií jako cesta k bohatství
  • Ekonomie všude kolem nás
  • EU Values and Integration (AJ)
  • Co jsou měkké dovednosti a jak jsou důležité pro náš život?
  • Co to vlastně je věda? Ukázka vědecké práce i opravdu hrozného přístupu k ní
  • Klamavá a neetická reklama
  • Brand, Brand Image and Brand Management (AJ)

Podrobné informace naleznete na webových stránkách FSE UJEP.