Příměstské tábory připravujeme již na začátku jara

Jaro teprve přichází a ústecká univerzita již nyní připravuje na léto příměstské tábory a kempy.

Nabídku letního příměstského tábora pro děti ve spolupráci se Zoologickou zahradou Ústí nad Labem připravuje po úspěšném loňském prvním ročníku Fakulta životního prostředí UJEP. Letní tábor proběhne ve dvou termínech, a to 17.–21. 7. 2023 (děti ve věku 10–15 let) a 24.–28. 7. 2023 (děti ve věku 7–9 let, nižší věkovou hranicí je ukončená první třída). Tábory jsou koncipovány jako klasicky pětidenní (od pondělí do pátku) pro skupiny po 25 dětech. Program začíná v 8:30 h a končí v 16:00 h.

Lektory tábora budou zkušení pracovníci z ústecké zoo a FŽP UJEP. Cena za táborovou EXPEDICI DO ZOO je 3 300 Kč. Poplatek bude zahrnovat vstupné do areálu zoo po celou dobu trvání tábora, obědy a svačiny, pitný režim a veškerý potřebný materiál na hry a další aktivity spojené s programem a jeho realizací.

„Děti se mají určitě na co těšit. Formou her a soutěží se něco naučí o přírodě a zvířatech a spoustu toho s námi zažijí,“ říká Mgr. Diana Holcová, Ph.D., z realizačního týmu FŽP UJEP.

Podrobnosti o příměstském táboře a možnostech přihlášení budou k dispozici v nejbližší době na webových stránkách ústecké zoo a FŽP UJEP.

Po několikaletých úspěšných realizacích Příměstských kempů robotiky a informatiky v minulých letech připravuje i letos ústecká univerzita na letní měsíce tento neotřelý prázdninový tábor.

„Katedra informatiky Přírodovědecké fakulty UJEP opět otevře oblíbený kemp se zaměřením na robotiku, programování a algoritmizaci. Tábor je vhodný pro děti ve věku 7+, tedy školou povinné,“ uvádí RNDr. Jan Krejčí, Ph.D., hlavní organizátor kempů.

V roce 2023 kempy proběhnou opět v pětidenních turnusech od pondělí do pátku v termínech 10.–14. 7. 2023 / 17.–21. 7. 2023 / 24.–28. 7. 2023 / 31. 7. – 4. 8. 2023 / 7.–11. 8. 2023 / 14.–18. 8. 2023 / 21.–25. 8. 2023

Tábor je zpoplatněn částkou: 3 000 Kč. „V ceně budou samozřejmě Menzou UJEP zajištěné přesnídávky, obědy i svačiny a kompletní pitný režim,“ upřesňuje Krejčí.

Více informací o náplni a možnosti přihlášení dětí do tábora naleznete zde.

V loňském roce obdrželi organizátoři obou táborů četné děkovné a pochvalné e-maily od rodičů, a tak všichni věří, že připravovaný program se bude i letos zúčastněným dětem líbit a prožijí s ústeckou univerzitou pěknou část svých prázdnin a ještě se něco nového naučí.