Kuželky opět zazářily

Dívčí komorní sbor PF UJEP se zúčastnil Mezinárodního sborového festivalu „Leonardo da Vinci Choral Festival” ve Florencii. V kvalitní mezinárodní konkurenci si vedl opět skvěle.

Sbor ústecké pedagogické fakulty známý spíše pod názvem „Kuželky“, po svém sbormistru a dirigentovi doc. PaedDr. Vladimíru Kuželkovi, úspěšně reprezentoval univerzitu, Ústí nad Labem i Ústecký kraj  na známém festivalu, který se konal ve dnech 11.–14. 7. 2017 ve Florenci.

V kategorii komorní sbory jsme obsadili 1. místo (Gold Level). Zabodovali jsme ale také v kategorii populár, jazz, folk a gospel, kde jsme byli druzí (Silver Level),“ pochvaluje si Vladimír Kuželka.

Kuželky získaly také zvláštní cenu za nejlepší provedení skladby italského autora a byly nominovány do finálového vystoupení tzv. Grand Prix.

Kromě soutěžních vystoupení sbor ve Florencii uskutečnil hned několik koncertů v nádherných prostorách historických kostelů a basilik. Závěrečná Grand Prix a vyhlášení výsledků pak proběhlo v honosném sále Teatro Verdi.

Účast sboru na festivalu finančně podpořila Univerzita J. E. Purkyně Ústí nad Labem, Magistrát města Ústí nad Labem a Krajský úřad Ústeckého kraje.