Interní výběrové řízení na pozice vedoucích kateder PF UJEP

    Děkan Pedagogické fakulty Univerzity J. E. Purkyně v Ústí nad Labem

    vypisuje interní výběrové řízení na obsazení míst vedoucích pracovníků

    Pozice/Obor činnosti/Počet volných míst:

    • 1 místo na vedoucí//ho Katedry preprimárního a primárního vzdělávání (R2-R4)
    • 1 místo na vedoucího Katedry tělesné výchovy a sportu (R2-R4)
    • 1 místo na vedoucí/ho Katedry hudební výchovy (R2-R4)

    Popis práce/pracovní náplň vedoucí/ho katedry:

    Vedoucí katedry vystupuje a jedná jménem katedry. Je-li pověřen akademickými funkcionáři fakulty, pak jedná v rozsahu delegovaných pravomocí. Dále:

    a) zodpovídá za plnění pedagogických povinností pracovníků, vyplývajících ze studijních programů a vnitřních předpisů,

    b) předkládá děkanovi návrhy na nové studijní programy,

    c) zodpovídá za vedení určené pedagogické dokumentace na katedře,

    d) schvaluje témata diplomových prací v souladu s vědecko-výzkumnými úkoly fakulty a katedry,

    e) zodpovídá za tvůrčí činnost a kvalifikační růst akademických pracovníků,

    f) zpracovává a hodnotí kariérní plán akademických pracovníků katedry,

    g) průběžně hodnotí činnost členů katedry, stanovuje rozsah přímých pedagogických povinností pracovníků s přihlédnutím k jejich tvůrčí činnosti,

    h) předkládá ke schválení děkanovi návrhy na služební zahraniční cesty a na pořádání akcí s mezinárodní účastí,

    i) určuje pracovní náplň nepedagogických pracovníků, kontroluje jejich činnost včetně návrhů na odměny, které předkládá tajemníkovi fakulty,

    j) předkládá návrhy na vybavení katedry zařízením a přístrojovou technikou,

    k) odpovídá v souladu s platnými předpisy za bezpečnost práce studentů a pedagogů v průběhu pedagogické činnosti zajišťované katedrou,

    l) předkládá děkanovi fakulty návrhy na vytvoření oddělení katedry a jmenuje vedoucího oddělení, určuje rozsah a obsah jeho činnosti,

    m) spolupracuje s Centrem celoživotního vzdělávání PF UJEP při zajišťování programů a kurzů celoživotního vzdělávání,

    n) zodpovídá za aktualizaci údajů o katedře zveřejňovaných na vnitřní a vnější části webových stránek fakulty,

    o) zodpovídá za řádné, věcně správné a účelné čerpání rozpočtu provozních prostředků jím řízeného úseku.

    Kvalifikační požadavky: Minimálně hodnost Ph.D.

    Výše úvazku: 100 % zákonné pracovní doby

    Předpokládaný nástup: od 1. 9. 2023

    Místo výkonu: Pedagogická fakulta UJEP v Ústí and Labem

    Popis pracovních podmínek/Možnosti kariérního růstu: Očekáváme schopnost tvůrčí práce, publikační aktivita, zkušenosti s projektovou činností a pedagogickým výzkumem, pedagogická praxe v oboru. PF UJEP podporuje kariérní postup dle směrnice děkana č. 4A/2020. Kariérní postup je udáván vlastním kariérním plánem pracovníka, kdy PF UJEP poskytuje možnosti stimulace kvalifikačního růstu dle čl. 11 zmíněné směrnice, či v případě nadstandardní tvůrčí aktivity může odborný asistent být přijat do pozice postdoc, a to dle směrnice č. 5/2020 na https://www.pf.ujep.cz/cs/smernice-dekana .

    Nabízíme stabilní pracovní pozici s vysokou možností kariérního růstu, flexibilní pracovní dobu, širokou možnost zapojení do projektové činnosti a odpovídající platové zařazení.

    Informace o výběrovém řízení a kritériích výběru: Výběrové řízení proběhne fyzicky. Uchazeč/uchazečka představí Strategický plán rozvoje pracoviště dle směrnice děkana 4A/2020. Výběr bude realizován na základě představení vize a plánů rozvoje pracoviště v dalším období.

    Bližší informace: http://www.ujep.cz nebo u nebo u pana proděkana PhDr. Štefana Balkó, Ph.D. na tel. č. 475 283 122.

    Přihlášky s profesním životopisem, scan/kopii dokumentů o získání akademických a vědecko-pedagogických titulů, přehledem vědecké a pedagogické činnosti a praxe a členství v odborných společnostech, seznamem publikační činnosti a grantové činnosti zasílejte poštou na Zaměstnanecký odbor UJEP v Ústí nad Labem, Pasteurova 1, 400 96  Ústí nad Labem nebo e-mailem na adresu do 31. 05. 2023.

    Informujeme Vás, že v rámci výběrového řízení bude naše organizace Univerzita Jana Evangelisty Purkyně v Ústí nad Labem, IČO: 44555601, se sídlem Pasteurova 3544/1, 400 96 Ústí nad Labem, tel. 475 286 317, e-mail: , zpracovávat Vaše osobní údaje za účelem výběru vhodného zaměstnance a sjednání pracovní smlouvy na výše uvedenou pracovní pozici. Vaše osobní údaje budeme zpracovávat pouze v rozsahu nezbytném pro provedení opatření zahrnující vzájemná jednání a vyhodnocení ze strany naší společnosti před sjednáním pracovní smlouvy. Mezi tyto zpracované osobní údaje patří jméno a příjmení, bydliště, e-mailová adresa, údaje o Vašem vzdělání a dosavadních pracovních zkušenostech a příp. další údaje, které nám sami poskytnete v zaslaných dokumentech. Vaše osobní údaje budeme zpracovávat pouze po dobu výběrového řízení, která jistě nepřekročí 3 měsíce. Při zpracování Vašich osobních údajů dostatečně zabezpečíme jejich ochranu a nebudeme je předávat žádné jiné právnické ani fyzické osobě. V souladu s příslušnými právními předpisy Vás dále informujeme, že máte právo na přístup ke svým osobním údajům u naší společnosti, dále máte právo požadovat opravu, výmaz nebo omezení zpracování Vašich osobních údajů. Státním dozorovým úřadem pro oblast ochrany osobních údajů je Úřad pro ochranu osobních údajů (www.uoou.cz), na který se také můžete obrátit se stížností. Další informace o ochraně osobních údajů, zpracovávaných Univerzitou Jana Evangelisty Purkyně v Ústí nad Labem naleznete zde: https://www.ujep.cz/cs/zasady-zpracovani-osobnich-udaju.