Univerzitní senioři cvičí Tai chi

Přehlídky pohybových skladeb studentů Pedagogické fakulty UJEP jsou již na ústecké univerzitě zavedenou tradicí. Letos poprvé se do ní ale zapojili také posluchači Univerzity třetího věku UJEP. Kurz Tai chi předvedl své exhibiční vystoupení.

Posluchači kurzu Univerzity třetího věku UJEP „Čínská cvičení pro zdraví – Tai chi pro pokročilé“ jsou nadšení zájemci o tento druh bojového umění a společně cvičí již třetím rokem. Choreografii, kterou předvedli v rámci Přehlídky pohybových skladeb dne 11. 4. 2018 v hale Slavoj Severotuk o. s., na Střekově, sestavila lektorka kurzu Ing. Bc. Lenka Semerádová.

Přes počáteční obavy se moji starší kolegové věnovali nácviku skladby s plným nasazením a vše skvěle zvládli. Pro některé z nich to bylo vůbec první veřejné vystoupení,“ chválí si svoje svěřence Lenka Semerádová a dodává: „Choreografie vystoupení vychází ze symboliky harmonie jin-jang a obsahuje většinu prvků, které se posluchači kurzu dosud naučili.“

Přehlídku pohybových skladeb organizuje katedra tělesné výchovy a sportu PF UJEP od roku 2000. Akce napomáhá ke zvyšování pohybové aktivity studentů, ale také k pochopení důležitosti nesoutěžních pohybových aktivit. Dnes již oblíbená přehlídka je určena všem studentům univerzity, pravidelně se však nejvíce angažují ti z katedry tělesné výchovy a sportu, katedry pedagogiky a katedry preprimárního a primárního vzdělávání. Letos studentské kolektivy generačně doplnili posluchači Univerzity třetího věku.

Vystoupení našich cvičenců-seniorů bylo přítomnými studenty, hosty i fanoušky skvěle přijato. Velmi mě těší, že samotným cvičícím přineslo radost z pohybu, společný zážitek a završení poctivé práce při tréninku,“ uzavírá Lenka Semerádová.

Kontakt: Ing. Lenka Semerádová, , 475 286 63