Rekreace

 

Objekt Bukovina leží v mikroregionu Český Ráj, nedaleko Turnova. Od obce Hrubá Skála je vzdálen cca 1,5 km. Nachází se v bezprostřední blízkosti zámku Hrubá Skála, který byl vystavěn na skalním pískovcovém masivu ve druhé polovině 14. století. Proslulé je rovněž Hruboskalské skalní město.
Obec Hrubá skála je vzdálena cca 1 km od státní silnice spojující Turnov a Jičín. Do obce je dobré spojení jak vlakové, tak autobusové. Z obce jsou dobře dostupné všechna turisticky významná místa v okolí – hrady Trosky a Kost, město Turnov, hora Kozákov, Prachovské a Klokočské skály a další přírodní a kulturní památky.
V obci není žádný průmysl. Významný je však turistický ruch, který přitahuje překrásná příroda se skalními městy, mnoha rybníky s možností koupání i množstvím hradů a zámků v okolí. Jsou zde velké možnosti pěší turistiky a cykloturistiky. V zimním období lze využít překrásné terény pro běžkaře, pro sjezdové lyžování jsou odtud dobře dostupné Krkonoše nebo sjezdovka na nedalekém Kozákově.

Informace o ubytování poskytuje Odbor hospodářské správy UJEP ().