Erasmus+

Erasmus+ je vzdělávací program Evropské unie na období 2014–2020, který podporuje spolupráci a mobilitu ve všech sférách vzdělávání, v odborné přípravě a v oblasti sportu a mládeže. Je nástupcem Programu celoživotního učení, programu Mládež v akci a dalších. Program Erasmus vznikl v roce 1987, v ČR funguje od roku 1998.

Studenti mohou využít Klíčovou akci 1: Vzdělávací mobility jednotlivců, která zahrnuje:

  • studentské půjčky studentům magisterského studia - více zde

Více informací


Program Erasmus slaví 30 let!

Dům zahraniční spolupráce (DZS) při příležitosti výročí 30-ti let existence programu Erasmus vytvořil speciální webovou stránku www.mujerasmus.cz. Na webu si můžete přečíst příběhy lidí, kteří už program absolvovali, nebo se pomocí aplikace „Váš příběh“ podělit o svou vlastní zkušenost. Dále zde naleznete informace o plánovaných akcích a oslavách celého výročí, které se budou konat v průběhu celého roku. Na všechny plánované akce jste srdečně zváni.

 

Soutěž Erasmus Label 2017

Dům zahraniční spolupráce vyhlásil 9. ročník soutěže Erasmus Label na téma "Erasmus včera a dnes". Cílem soutěže je ocenit zajímavě ztvárněné zážitky účastníků programu Erasmus. Své přihlášky a příspěvky zasílejte do 30. 9. 2017 na: . Více informací o soutěži naleznete zde.

erasmus