Erasmus+

 

 

Erasmus+ je vzdělávací program Evropské unie na období 2014–2020, který podporuje spolupráci a mobilitu ve všech sférách vzdělávání, v odborné přípravě a v oblasti sportu a mládeže. Je nástupcem Programu celoživotního učení, programu Mládež v akci a dalších. Program Erasmus vznikl v roce 1987, v ČR funguje od roku 1998.

 

Erasmus Charter a Erasmus Policy Statement Univerzity Jana Evangelisty Purkyně v Ústí nad Labem zde

 

Možnosti pro zaměstnance

Zaměstnanci mohou využít Klíčovou akci 1: Vzdělávací mobility jednotlivců. Více informací o organizaci mobilit v programu Erasmus+ na webu a Facebooku UJEP.

Více informací naleznete na webu Evropské komise, Domu zahraniční spolupráce či na Facebooku Erasmus+ a Erasmus+ Česká Republika.

 

Program Erasmus slavil 30 let!

Dům zahraniční spolupráce (DZS) při příležitosti výročí 30-ti let existence programu Erasmus vytvořil speciální webovou stránku www.mujerasmus.cz. Na webu si můžete přečíst příběhy lidí, kteří už program absolvovali, nebo se pomocí aplikace „Váš příběh“ podělit o svou vlastní zkušenost. Dále zde naleznete informace o plánovaných akcích a oslavách celého výročí, které se budou konat v průběhu celého roku. Na všechny plánované akce jste srdečně zváni.