Nové laboratoře FSI UJEP: nechte si vytisknout šroubek!

Virtuální prototypování, robotizace a diagnostika? Levou zadní!

Na adrese Za Válcovnou 1000/8 byla tento týden otevřena nová z řady laboratoří, které v posledních letech v Ústí nad Labem vybudovali odborníci FSI UJEP. Za asistence naší fakulty strojního inženýrství mohou zájemci snížit své náklady na vývoj inovativních produktů. Virtuální prototypování pomůže vychytat mouchy ještě předtím, než někde zadáte drahou výrobu. A pokud jde o různé součástky, vruty a šroubky, jsme schopní prototyp i vytisknout na 3D tiskárně, a to nejen v plastovém, ale nově už i v kovovém provedení. Firmám a vývojářům tak odpadají náklady na lisovnu a ještě pravděpodobně ušetří i spoustu času.

Workshopy pro středoškoláky

Nejen pro podnikatele, ale i pro středoškoláky, kteří se na podzim rozhodují, na kterou vysokou školu se vydat, připravuje FSI UJEP možnost navštívit v rámci exkurzí a workshopů právě špičkové nové laboratoře. No řekněte, který teenager by si nechtěl trochu zaexperimentovat v laboratoři? Vytvořit si virtuální prototyp ideálního partnera, chápajícího rodiče nebo dokonce od dětství oblíbeného dinosaura? Ještě štěstí, že v těchhle velikostech se dosud nepohybujeme, nicméně kdo ví, s čím naše nejmladší fakulta přijde příští rok…