Projekt 11+1: zázemí pro svobodu běloruské akademie

11 plus 1 hledá studenty z UJEP, kteří chtějí dát najevo svůj názor.

11 plus1 je skupina českých studentů snažící se upozornit na problémy těch běloruských, případně jim tady v ČR pomoct vytvořit zázemí, aby mohli svobodně žít a studovat. Název souvisí s uvězněním jedenácti studentů a jedné profesorky, kteří byli zatčení na demonstracích a vybráni jako exemplární příklad.

Nyní organizují štafetu, kdy se 12 lidí z jedné univerzity vyfotí s plakáty (fotkami uvězněných) a podepíšou je. Plakáty pak putují do dalšího univerzitního města. Jedná se o manifestaci solidarity s uvězněnými členy akademické obce v Bělorusku, ale 11 plus 1 si od toho slibuje i navázání kontaktů mezi univerzitami, dostání informací do povědomí a získání podpory pro jejich další konání.

Focení na UJEP proběhne ve středu 19.1. 2022 od 11.00 do 15.00. V případě, že se chcete zapojit, kontaktujete předsedu studentské komory akademického senátu UJEP Martina Krupa ().

Organizátor výzvy:
ig :@11_plus1 // fb: @jedenactplus1 // web: http://11plus1.cz/