UJEP pořádá charitativní koncert “Ukrajino, jsme s tebou”

Koncert uspořádaný ve světle událostí, které otřásly celým světem – válkou na Ukrajině, chce podpořit všechny oběti válečného konfliktu na Ukrajině, ať za našimi hranicemi, či přímo u nás v republice.

Ve čtvrtek 24. 3. 2022 od 18:00 h může veřejnost prostřednictvím odkazu na univerzitní YouTube kanál sledovat ONLINE charitativní koncert „Ukrajino, jsme s tebou!“, jehož program připravili současní, ale také bývalí studenti, pedagogové a přátelé katedry hudební výchovy Pedagogické fakulty UJEP.

Otcem myšlenky uspořádání tohoto koncertu a zároveň také hlavním motorem jeho přípravy a realizace je Mgr. Pavel Zmátlo, student doktorského studijního programu Hudební teorie a pedagogika na PF UJEP: „Stejně jako mnozí studenti a zaměstnanci naší univerzity, i my, kterým je blízký pěvecký projev, se připojujeme k vyjádření podpory těm, kteří ji v těchto dnech nejvíce a akutně potřebují.“

Aktéři koncertu jeho prostřednictvím odsuzují všechny zločiny proti lidskosti, které šlapou po základních principech svobody a demokracie civilizované společnosti.

Naše srdce jsou se všemi nevinnými lidmi, kteří v důsledku tohoto neomluvitelného aktu násilí přišli o své domovy a živobytí, i blízké, a především o životy, které žádná slova a ani činy už bohužel nenavrátí. Přesto chceme něco udělat,“ říká Pavel Zmátlo.

Z toho důvodu je koncert „Ukrajino, jsme s tebou!“ charitativní s cílem  přímo podpořit sbírku Člověk v tísni SOS Ukrajina. Finančně přispět bude možné dvěma způsoby: buďto prostřednictvím dárcovské DMS v částce 30, 60 nebo 90 Kč nebo naskenováním QR kódu v aplikaci mobilního bankovnictví a zasláním libovolné částky na účet sbírky Člověk v tísni SOS Ukrajina. Divák se v průběhu koncertu dozví přesné pokyny, jak přispět, na spodní liště videa.

Záznam koncertu byl pořízen v Domě umění Ústí nad Labem. Sem se sjela za účelem natočení svých podporujících vystoupení desítka interpretů a pěveckých těles. Na koncertě vystoupí:

  • Tereza Balonová (Tolikrát)
  • David Deyl (Naděje se vrátí)
  • Jiří Vidasov  (Vracím se domů)
  • Václav Krahulík (Scherzo h-moll Op. 20 /Fryderyk Chopin/, Ich ruf’ zu dir, Herr Jesu Christ /J. S. Bach/)
  • Markéta Chladová (zpěv), Ondřej Havlík (Endru) (zpěv a beatbox), Kryštof Tomeček (kytara), Janek Chlad (kytara) – Earth Song (Michael Jackson)
  • Vokální uskupení Panoptikum (sbormistryně Jana Eichler Honců) – Never Enough (B. Pasek, J. Paul; arr. Ben Bram)
  • ExperiPent (umělecký vedoucí Pavel Zmátlo) – Zombie (The Cranberries, arr. Erik van Vugt)
  • Nona PF UJEP (sbormistr Luboš Hána) – Modlitba pro Martu (Jindřich Brabec, arr. Luboš Hána)
  • Dívčí komorní sbor Kuželky (sbormistr Vladimír Kuželka) – Bachuri Le’an Tisa (Gideon Klein)
  • Spojené sbory KHV (Chorea Academica, Nona, Kuželky, Sbor KHV; diriguje Jiří Holubec) – Va, pensiero (Giuseppe Verdi, z opery Nabucco), klavírní doprovod Václav Krahulík; Ukrajinská hymna (klavírní doprovod Luboš Hána)

Realizaci koncertu podpořilo vedení Univerzity Jana Evangelisty Purkyně a také vedení Pedagogické fakulty UJEP. Vojenský útok na Ukrajinu v úvodu videa odsoudil také rektor UJEP, doc. Martin Balej.

Tragédie, která se před námi odehrává v přímém přenosu, plyne z vůle jednoho člověka, jenž nadřadil sám sebe nade vše ostatní, a to i nad lidské životy… Můžeme jen pomáhat řešit její smutné důsledky,“ uvádí rektor na svém FB profilu.

Připojte se k umělcům kolem ústecké univerzity a přispějte i Vy. Budeme rádi za Vaše finanční dary. Na sbírku lze přispět buďto prostřednictvím dárcovské DMS v částce 30, 60 nebo 90 Kč, zasláním kódu v jednom ze tří tvarů (DMS SOSUKRAJINA 30, DMS SOSUKRAJINA 60, DMS SOSUKRAJINA 90) na telefonní číslo 87 777, nebo naskenováním QR kódu v aplikaci mobilního bankovnictví a zasláním libovolné částky na účet sbírky Člověk v tísni SOS Ukrajina se zprávou pro příjemce „MYJSMEUJEP“.

Záznam koncertu pořídila Pecka Production – Lukáš Bock a Pavel Zmátlo.