Mikuláš Raichl na AMČR v cyklistice

Krátký komentář s fotkami k AMČR v cyklistice od Mikuláše Raichla:

“13. a 14. srpna se jel závod Velká cena Temelína, jehož součástí je také akademické mistrovství v silniční cyklistice. Jedním z cílů této sezóny pro mě bylo umístit se na pódiové pozici v rámci AMČR. V sobotu, ještě před závodem, vyjíždím obhlédnout trať časovky, poté se už jen rozjet a na start. Výsledek stačil na 3. místo mezi akademiky. Druhý den jsem hodlal dát do závodu s hromadným startem všechno. Trať byla dosti zvlněná, s rychlými sjezdy ale v pelotonu se jelo rychle. Celou dobu jsme se neustále mezi akademiky kontrolovali. Rozhodný okamžik přišel pod cílovým kopcem, kam jsme dojeli s vedoucí skupinkou, poté už to bylo jen o rychlosti a síle. Poslední třístovka byl už jen souboj mezi mnou a Jirkou Šormem o první místo, ve kterém však zaslouženě zvítězil, a tak na mě zbylo místo druhé. Do Ústí n. L. na univerzitu jsem tak přivezl dvě medaile, tudíž jsem spokojen a doufám, že při budoucím reprezentování univerzity budu schopen své výsledky zopakovat ne-li zlepšit.
Sportu zdar!”