Cenzura, autocenzura, sociální regulace ve vědě

7. 3. 2023
úterý- přednáška
13:00 – 21:00- FF UJEP, místnost B114

Workshop se pokusí postihnout problematiku cenzury v celé šíři, tj. ve smyslu různých typů, úrovní a kontextů společenské regulace komunikace, a to s ohledem na oblast vědeckého výzkumu. Nejprve budou studující seznámeni se současnými trendy ve výzkumu cenzury a jejich základními problémy a analytickými koncepty. Tyto přístupy budou vysvětleny na různých historických a současných příkladech. Ty jsou často spojené se aktuálními fenomény, jako jsou politická korektnost, cancel culture a další. Tímto způsobem chceme mimo jiné poukázat na význam, který může mít historická reflexe pro pochopení a porozumění současným debatám a osvojení nástrojů pro budoucí vědeckou práci absolventů doktorského studia.

Přednáška bude vedena v německém jazyce.

Lektor: dr. Michael Wögerbauer

Přednáška je určena studentům doktorských studijních programů.
V případě zájmu kontaktujte fakultního koordinátora SGS a vzdělávacích aktivit  FF