Design Thinking – Od myšlenky k realizaci

28. 3. 2023 17:00 – 20:00 – přednáška
29. 3. 2023 10:00 – 15:00 – workshop

Jak kreativně přistupovat k řešení problémů? Design thinking je přístup, který klade důraz na potřeby člověka, staví na pozorování a spolupráci a vychází z podstaty slova design – návrh, navrhovat. Řadu kreativních technik využívají týmy i jednotlivci při vytváření smysluplných produktů a služeb po celém světě. Pomocí této metody lze v projektovém managementu, stejně jako v podnikání nebo byznysu, vyřešit jak přicházející příležitosti, tak hrozby. Naučíte se kombinovat různé typy myšlení a způsoby spolupráce. Tento přístup se nejlépe představuje zážitkem, proto od přednášky zaměřené na základní pojmy a systémy navrhování věcí, postupně přejdeme k workshopu. Během workshopu se blíže seznámíte se základními principy, prakticky si vyzkoušíte různé kreativní techniky a způsoby spolupráce, které pak budete moci využít ve svých projektech, při studiu nebo v práci.

Lektorka: Anežka Řepík

Přednáška je určena studentům doktorských studijních programů. V případě zájmu kontaktujte Fakultního koordinátora SGS a vzdělávacích aktivit FUD .