Analýza diskurzu a její aplikace ve vědeckém výzkumu

4. 4. 2023 13:00- 21:00

Cílem workshopu je představit nejdůležitější metody, postupy a terminologii analýzy diskurzu, a to zejména se zaměřením na jejich aplikaci, resp. na jednotlivé kroky při jejich aplikaci ve vědeckém výzkumu (identifikace tématu, tvorba korpusu, analýza kontextu, analýza výpovědí, analýza textů). Realizace těchto postupů/jednotlivých kroků bude tematizována na příkladu dvou článků vypracovaných doktorandy, jednoho literárněvědného a jednoho lingvistického. Účastníci workshopu by na základě zde získaných poznatků a kompetencí měli být schopni diskutovat o možnostech a limitech při aplikaci analýzy diskurzu v kontextu vlastních disertačních projektů.

Lektor: Mgr. Milan Horňáček, Ph.D.

Přednáška je určena studentům doktorských studijních programů.

V případě zájmu kontaktujte Fakultního koordinátora SGS a vzdělávacích aktivit FF