Aplikovaný výzkum, jeho specifika a financování

přednáška – 17. 4. 2023  8:30-16:00

Seminář je určen především studentům Ph.D. studia technického, přírodovědného, ale i uměleckého směru, otevřen je ale i dalším zájemcům, kteří chtějí realizovat aplikovaný výzkum. Provede zájemce celým cyklem od legislativního pozadí podpory aplikovaného výzkumu (ČR, EU), přes specifika aplikovaného výzkumu (pojmy jako technology readiness level, RIS3 strategie apod.), možnosti veřejného financování (TAČR, OP TAK, projekty EU), aplikovanými výstupy, které definuje metodika rady vlády a také stručně možnostem ochrany duševního vlastnictví a transferu technologií. Významná část bude věnována praktickým zkušenostem (včetně příkladných neúspěchů k poučení) a některým na prvním pohled skrytým záludnostem. Poslední část bude věnována volné diskuzi a konzultacím nápadů popř. i návrhů projektů.

Lektor: doc. Ing. Josef Trögl, Ph.D. a Ing. Vojtěch Brož

Přednáška je určena studentům doktorských studijních programů.

V případě zájmu kontaktujte fakultního koordinátora SGS a vzdělávacích aktivit .

Maximální kapacita je 24 osob.