Jaký bude květen ve vědecké knihovně UJEP?

Na jaře mnozí z nás začnou vyrážet za sportovním vyžitím do přírody. Jízda na kole, běh, turistika, všechny tyto činnosti nesou riziko zranění. Víte, jak se zachovat, pokud jste svědky nehody nebo fyzické nevolnosti? Jaké jsou základy první pomoci?

Vědecká knihovna UJEP ve spolupráci s Fakultou zdravotních studií UJEP připravila v květnu hned dva termíny Kurzu první pomoci pod vedením zkušené lektorky Mgr. Lucie Libešové, v úterý 9. 5. 2023 od 13:00 h a ve středu 10. 5. 2023 od 13:00 h v zadní části volného výběru VK UJEP. Na oba termíny je omezen počet účastníků na 15. Zájemci o účast na kurzu první se mohou registrovat na e-mailu: .

Výstavy jsou již neodmyslitelnou součástí programu Vědecké knihovny UJEP, a protože květen je hlavně lásky čas, knihovna z vlastního fondu knih připravila ve vitrínkách volného výběru tematickou výstavu O lásce.

V květnu se do prostoru volného výběru knihovny vrátí výstava fotografií z fondu Vědecké knihovny UJEP mapující uplynulých 10 let jejího fungování 10 let Vědecké knihovny UJEP. Pokračovat bude také výstava Signované knihy ve fondu VK UJEP, která je k vidění ve velké vitríně v přízemí knihovny.

Již po páté v tomto roce mohou čtenáři využít speciální nabídku, kterou si univerzitní knihovna připomíná 10 let své existence, a to ve středu 10. 5. 2023. V tento den opět proběhne AMNESTIE DLUŽNÍKŮ, odpuštění dluhu všem, kteří v daný den vrátí dlužnou knihu do knihovny u výpůjčního pultu.

I tento měsíc si VK UJEP pro studenty a akademiky připravila dvě užitečná školení, která povede online přes MS Teams lektor Bc. Jiří Mašek:

Elektronické informační zdroje (EIZ) – 17. 5. 2023 od 13:00 h

školení citačního manažeru Citace PRO+ – 18. 5. 2023 od 13:00 h

 O všech změnách u připravovaných akcí Vědecká knihovna UJEP informuje na svém webu, na FB i Instagramu.

Leták s přehledem květnových akcí je ke stažení zde.