4. ročník Hackithonu startuje v pátek na PřF UJEP

Katedra informatiky Přírodovědecké fakulty UJEP pořádá tradiční 24hodinový HACKITHON. Je určen pro všechny nadšené studenty středních a vysokých škol, kteří si chtějí v týmové soutěži poměřit své schopnosti tvořit praktické open-source aplikace. 4. ročník HACKITHONU 2024 začíná v pátek 24. května v 15:00 h a končí až v sobotu 25. května. Katedra informatiky i celá budova Centra přírodovědných a technických oborů (CPTO) v Kampusu UJEP bude žít i v noci!

24hodinový HACKITHON pořádá katedra informatiky PřF UJEP společně s Datovým centrem Ústeckého kraje. Akce probíhající 24.–25. května je určena studentům a čerstvým absolventům (do půl roku od ukončení studia) středních a vysokých škol. Nabízí ideální příležitost ukázat své dovednosti v tvorbě praktických open-source aplikací.

Soutěže se mohou zúčastnit osoby starší 15 let, vřele vítáni jsou jak studenti středních, tak vysokých škol. Každý účastník soutěže se musí zaregistrovat.  

HACKITHON oficiálně začne registrací účastníků v pátek 24. května v 11:00 h, samotné „hákování” pak bude zahájeno v 15:00 h a skončí druhý den, v sobotu ve stejnou hodinu. Vyhlášení vítězů proběhne v sobotu 25. května v 18:00 h.

„Odborná porota následně vyhodnotí pořadí soutěžících na základě jejich aktivního a tvůrčího přístupu v průběhu hákování i prezentace řešení, přičemž zohlední funkčnost výstupu, využití poskytnutých dat, originalitu, inovativnost, efektivitu a udržitelnost řešení,“ popisuje vedoucí katedry informatiky PřF UJEP RNDr. Jiří Škvor, Ph.D.

Pro 3 nejlepší vítězné týmy, resp. jejich řešení, jsou připraveny atraktivní finanční odměny v hodnotě: 1. místo: 20 000 Kč / 2. místo: 10 000 Kč / 3. místo: 5 000 Kč. Zvláštní cenou bude také ohodnocen nejlepší středoškolský tým.

Soutěžící budou mít po celou dobu konání akce na naší fakultě k dispozici perfektní zázemí, all inclusive občerstvení a profesionální technickou i IT podporu. Proběhnou také přípravné workshopy a nebudou chybět ani Chill and Dream Zones,“ doplňuje dr. Škvor.

HACKITHON 2024 proběhne v budově CPTO, Pasteurova 15, Ústí nad Labem, především v učebnách katedry informatiky PřF UJEP v 6. a 7. patře budovy.

Kompletní program

 Akce probíhá pod záštitou hejtmana Ústeckého kraje, Ing. Jana Schillera.