Mgr. Petr Karlíček, Ph.D. – Politická karikatura a satira v období 1933-53

• Datum: 7. listopad 15:00
  • Místo konání: Muzeum města Ústí nad Labem
  • Formát akce: Týden vědy a techniky 2018, celofakultní PVK - Přednáška se prostřednictvím karikatur a satiry zaměří na tři důležitá osmičková výročí, tedy na roky 1918, 1938 a 1948. K vidění budou více či méně vtipné satirické kresby vytvořené Čechy, Slováky i českými Němci. Přítomní se seznámí s alternativní obrazovou historií našeho území - od první republiky, přes druhou světovou válku, dobu poválečnou až do počátku padesátých let. Stranou nezůstanou ani více či méně zapomenuté osobnosti autorů karikatur. Málokdo dnes ví, že jeden z nejvýznamnějších karikaturistů Evropy, Hanns Erich Köhlera, pochází z našeho regionu.
  • Web: http://ff.ujep.cz/ff/aktuality/8121-prehled-prednasek-v-ramci-celofakultniho-pvk-zs-2018-2019
  • Pořadatel: FF UJEP, Muzeum města Ústí nad Labem
  • Kontakt:
  • Cílová skupina: studenti, akademická i neakademická veřejnost