Vědecký pracovník/pracovnice v oblasti organické syntézy

    Fyzikální ústav AV ČR, v. v. i. (FZÚ) je veřejná výzkumná instituce, zaměřená na základní a aplikovaný výzkum v oblasti fyziky. FZÚ je největším ústavem Akademie věd České republiky s více než 1300 zaměstnanci, kde nemalý počet tvoří zahraniční pracovníci. Ambicí FZÚ je posouvat hranice lidského poznání a provádět špičkový výzkum elementárních částic, kondenzovaných systémů, optiky, pevných látek, fyziky plazmatu a laserové fyziky.

    Od dubna 2019 jsme držiteli certifikátu HR Excellence in Research Award (Ocenění excelence lidských zdrojů ve výzkumu), které uděluje Evropská komise. Zařadili jsme se do prestižní skupiny evropských institucí majících právo používat tuto certifikaci.

    Do oddělení chemie, pro práci na evropském projektu hledáme kolegu / kolegyni na tuto pozici:

    Náplň práce:

    • Experimentální syntetická práce v plně vybavené laboratoři
    • Charakterizace připravených sloučenin
    • Spolupráce se zahraničními partnery v rámci mezinárodního projektu
    • Příprava vědeckých výstupů a prezentace výsledků na konferencích
    • Další související činnosti

    Požadujeme:

    • VŠ v oboru organické chemie, magisterské nebo doktorské vzdělání
    • Znalost organické syntézy a strukturní analýzy
    • Schopnost samostatné práce v oboru syntézy organických látek
    • Znalost ČJ, znalost AJ na pokročilejší úrovni a schopnost psát odborný text
    • Zodpovědnost, pečlivost a spolehlivost
    • Schopnost práce v týmu a komunikace s ostatními

    Nabízíme:

    • Zajímavou vědeckou práci a zapojení do prestižního evropského vědeckého projektu
    • Možnost získat nadstardardní osobní příplatek nad rámec tarifní mzdy (dle výkonosti, vzdělání a praxe v oboru)
    • Práce na plný úvazek
    • Pracovní poměr na dobu určitou 1 roku s možností prodloužení
    • Podporu dalšího vzdělávání
    • Podporu work-life balance
    • Jazykové kurzy
    • 5 týdnů dovolené a 5 sick days
    • Stravenky, Multisport karta
    • Po prvním roce příspěvek na penzijní připojištění a dovolenou
    • Pracoviště Praha 8 – v blízkosti metra C – Ládví

    Ostatní informace:
    Předpokládaný nástup podzim 2020, nebo dle dohody.

    Pokud Vás tato nabídka zaujala, zašlete nám svůj strukturovaný životopis v ČJ a AJ a motivační dopis v ČJ na níže uvedený e-mail.

    Informace o zpracování osobních údajů naleznete na webových stránkách FZÚ, na adrese: https://www.fzu.cz/zpracovani-osobnich-udaju.

    Kontakt:

    Lucie Beránková, HR koordinátorka

    Telefon: 266 053 425