Slavíme 30 let! - UJEP | Univerzita J. E. Purkyně

Slavíme 30 let!

V roce 2021 oslaví Univerzita Jana Evangelisty Purkyně své třicáté narozeniny. Naše kořeny sahají až k roku 1954, kdy vznikla Vyšší pedagogická škola. Pět let poté se přeměňuje na Pedagogický institut a až v roce 1964 je přejmenována na Pedagogickou fakultu. Dne 28. září 1991 vzniká Univerzita Jana Evangelisty Purkyně v Ústí nad Labem se třemi fakultami a jedním ústavem – Pedagogickou fakultou, Fakultou sociálně ekonomickou, Fakultou životního prostředí a Ústavem slovansko-germánských studií.

Pojďte s námi oslavit naše jubileum!

Naši zaměstnanci a zaměstnankyně, studenti a studentky, absolventi a absolventky slyšte, tento rok patří vám! Bude plný vašich příběhů prostřednictvím videí, podcastů, textů a fotografií.

Chybět nesmí ani velká oslava a my doufáme, že vás potkáme u sfouknutí svíček na našem narozeninovém dortu. Do diáře si zapište na čtvrtek 30. září 2021 volno, neboť vás budeme čekat u nás v Kampusu, kde to pořádně rozjedeme! Můžete se těšit na moderátora ENDRU a JeN Hovorka, který vás celou oslavou provede a nevynechá ani jedno hudební vystoupení. V průběhu večera na pódium vystoupí Public Fusion, Houpací koně a Lake Malawi. Na afterparty to rozjede DJ Hrusha a my doufáme, že i vy s ním!

 

Program

UJEP CHILL OUT ZÓNA (doprovodný program)

10:00 – 21:00      Chill-out zóna, soutěže, kvízy

11:00 – 13:00       Venkovní amfiteátr – ICUK Lunch MEET stories 

VENKOVNÍ PROGRAM PŘED BUDOVOU CPTO – moderuje Endru

16:00 – 17:00       Public Fusion

17:30 – 18:30       Houpací koně

19:00 – 20:00      Koncert ENDRU a JeN Hovorka

21:00 – 22:00      Lake Malawi

MENZA

22:00 – 24:00     After party  DJ Hrusha

 

Pro každého, kdo si půjde dát dne 29. září oběd do Menzy, bude připravené malé sladké překvapení.

Více informací

Plakát

Příběh UJEP

Již 30 let vzděláváme, inspirujeme a proměňujeme ústecký region.

Daří se nám to díky lidem, kteří na naší univerzitě působí.

Některé z nich vám představujeme právě na stránce Příběh UJEP. V příbězích zpracovaných na počest letošního výročí. V příbězích vyprávěných tak, abyste si je mohli nejen přečíst, ale také poslechnout nebo se na ně podívat ve formě videí a fotografií.

Chceme, abyste naše vědce, umělce, sportovce a absolventy – skutečné, živé osobnosti, které běžně potkáte v kampusu ústecké univerzity, poznali co nejlépe. Abyste si mohli vytvořit co nejlepší představu o tom, kým je ústecká univerzita.

Podcasty UJEP

Přestože nějaké podcasty již na univerzitě vznikly a jiné právě teď vznikají, bude to rok 2021, který tomu všemu dodá trochu větší grády.

Ve vile před budovami pedagogické fakulty již vzniká nahrávací studio. Na poradách přemýšlíme nad formáty, hledáme unikátní a přitom jednotný styl, rozhlížíme se po spolupracovnících. Plánujeme také rozhovory o možnostech cestování se zahraničními studenty, například s programem ERASMUS +, které budou inspirací pro každého kdo si pohrává s myšlenkou vycestování do ciziny.

Chcete i vy být u toho? Jsme na začátku a rádi přivítáme každého, kdo se do toho bude chtít pustit s námi. Stačí nám napsat na náš e-mail:

Jsme na platformách Spotify a SoundCloud.

Ilustrace od Patrika Antczaka

K příležitosti našeho jubilea byly vytvořeny jedinečné ilustrace od absolventa naší fakulty umění a designu (FUD), Patrika Antczaka.

Tvorba každé komunikace, je založena na příběhu v tomto případě příbězích lidí, kteří na UJEP pracují, studují či absolvovali a nyní pokračují ve svých životech. Každý je jiný ale přeci je něco spojuje.

MgA. PATRIK ANTCZAK

Absolvent FUD UJEP. Ilustrátor a grafik. Za soubor
ALFABETA (2016) získal řadu ocenění. Za ilustrace
do knihy Left and Right (Emmemm Publishing) a
sérii ilustrací pro Ambiente byl nominován na cenu
Czech Grand Design v kategorii ilustrátor roku (2019).
Zajímají ho projekty s edukativním a interaktivním
přesahem. Na workshopech, které pořádá, se snaží
dětem přiblížit krásu papíru a práce s ním. Žije v
Praze a do Ústí jezdí malovat velkolepé murály.

Více o Patrikovi Antczakovi

Vizuální styl od Jáchyma Moravce

Jáchym spolu s Patrikem Antczakem navrhnul vizuální styl oslav 30 let Univerzity Jana Evangelisty Purkyně. Dohromady s Oddělením marketingu a propagace stojí za marketingovou komunikací Univerzity, kterou zpracovali v publikaci #MYJSMEUJEP a dlouhodobě pracuje pro univerzitu jako grafický designer.

BcA. Jáchym Moravec

Absolvent ateliéru Grafický design 2 na FUD UJEP. Věnuje se
budování značek, 3D počítačové grafice a grafickému designu.
Za projekt česká vlajka.online byl oceněn 1. místem v soutěži
Best in Design 2021, s různými pracemi byl několikrát nominován
na Národní cenu za studentský design a zajímají ho komerční i
kulturní projekty. Nedávno se přesunul z Ústí do Prahy, a na
Žižkově založil s přáteli grafické studio. Aktuálně studuje na
UMPRUM a rád se vrací do Českého středohoří.

Více o práci Jáchyma Moravce

Grafika 30 let UJEP

Mediální výstupy

24. dubna 2021 jste nás mohli vidět na vašich televizních obrazovkách na ČT 24 ve Sečteno Speciálu. Vidět jste zde mohli našeho rektora doc. RNDr. Martina Baleje, Ph. D., který představil naší  univerzitu a náš moderně rozvíjející se kampus.

Pokud jste nás neviděli, pusťte si záznam na 19:33 MIN.

Záznam z výstupu

Partneři