Máj v univerzitní knihovně

Květen je čas teplých jarních večerů, přírody, mateřství, a také péče o naše zdraví. V duchu těchto témat si pro vás Vědecká knihovna UJEP připravila následující akce.

Dne 9. 5. v 13:00 h proběhne v knihovně Kurz první pomoci.  Se zásadami první pomoci, které se hodí znát po celý život, seznámí Lucie Libešová. Zájemci o kurz se mohou přihlásit na e-mailu: .

Milovníky filmů univerzitní knihovna potěší dne 13. 5. v 15:00 h promítáním dokumentárního filmu Sloní matka, který pochází z projektu Promítej i ty. Film je o Thajce Lek Chailert, která zachraňuje slony před zneužíváním turistickým průmyslem a sloní mafií.

V úterý 14. 5. v 13:00 h proběhne v počítačové studovně knihovny tradiční školení Jiřího Maška – Elektronické informační zdroje na UJEP (EIZ). O dva dny později 16. 5. od 13:00 h se uskuteční další školení, které nese název Citační manažer Citace PRO+. Na tento seminář se lze přihlásit pomocí MS Teams z odkazu na Instagramu VK UJEP.

Od 15. 5. do 18. 5. 2024 se VK UJEP připojuje k celostátní akci Den proti rakovině. V tyto dny se po celé České republice prodávají žluté připínací květiny, přičemž výtěžek z prodeje je použit na prevenci rakoviny. Letošní ročník se zaměřuje na prevenci rakoviny prsu a screeningové programy. Žluté kvítky budou k dostání ve volném výběru u infopultu.

Dne 21. 5. v 16:00 h se ve skupinové studovně UJEP uskuteční workshop Kaligrafie pod vedením Anety Bendákové. Tato lektorka v univerzitní knihovně vedla již mnoho úspěšných workshopů. Zájemci o účast se opět mohou přihlásit e-mailem na adrese: .

Po celý měsíc květen budou ve Vědecké knihovně UJEP k vidění také tři výstavy. První výstava pokračuje z dubna Belgická čokoláda ve fotografii, další expozicí je výstava fotografické soutěže Inspired by Europe. Třetí v pořadí je pak výstava Péče o zdraví, která bude k vidění ve vitrínách ve vstupní hale a volném výběru knihovny.

Vědecká knihovna UJEP je otevřena od PO do ČT od 8:00–20:00 h, v PÁ od 8:00–17:00 h a v SO od 8:00–12:00 h.