Sportovní den rektora - UJEP | Univerzita J. E. Purkyně

Sportovní den rektora

10. dubna hoďte studium za hlavu!

A přijďte si hodit třeba balónem. Samozřejmě jen na jeden den. Ne, že se vykašlete na studium po zbytek letního semestru! Pro to si pan rektor akci nevymyslel. A pro co že si ji vymyslel? Pro radost! A také proto, abychom se my všichni z celkem 8 fakult a celkem 1 rektorátu měli šanci potkat při společné aktivitě.

Vzhledem k tradiční a zcela legitimní akademické autonomii jednotlivých fakult by bylo poněkud troufalé prohlašovat, že máte ten den všichni “rektorské” volno. Nicméně věříme, že se většina akademiků pro myšlenku upevňování celouniverzitní sounáležitosti společným pocením, funěním, blokováním, kličkováním, nadbíháním a smečováním nadchne a volno vám dá.

Přesný program bude již brzy odtajněn na webu k události, ale kdo jste se účastnil v minulých letech, jistě víte, že je to jedinečná šance vyzkoušet si sportovní disciplíny, o kterých jste třeba ani nevěděli, že existují. A samozřejmě excelovat v těch, v kterých jste excelentní. Tak jako výzkum na UJEP.

Pro ty, kteří holdují spíše jiným radostem než pohybu, se na tradičně “nepohyblivých” fakultách připravuje program na míru, který bude též upřesněn. Není tedy vyloučeno, že si na své přijdou například i milovníci strategických her, pochodů za dobrou věc a podobných adrenalinových aktivit. Jedna nejmenovaná fakulta má dokonce podle nepotvrzených informací z neznámého zdroje v úmyslu nabídnout disciplíny, které naopak tradičně nadšeným příznivcům pohybu poskytnou možnost zabojovat v oblastech, s nimiž běžně nepřijdou do styku, jako je například grafický design. Pro avizovaný workshop “Není klik jako klik” tak radíme trénovat nejen m. pectoralis major, ale logicky také m. clicatus estheticus a samozřejmě pravou mozkovou hemisféru…

Na Facebooku si vás brzy proklepneme nějakou důvtipnou soutěží. Tak se chystejte. Ať máte formu!

Na viděnou 10. dubna a (ne)zlomte (si) vaz!