Primární výzkum a jeho implementace do vzdělávání

přednáška – 4. 5. 2023 12:30 – 16:30

Seminář je zaměřen na rozlišení studií primárního a sekundárního výzkumu. Budeme se zabývat designy kvantitativních primárních studií (randomizované kontrolované studie až studie deskriptivní). Objasníme rozdíly mezi pokročilým literárním review a výzkumnou studií typu systematické review. Dalším cílem semináře je uvědomění si překážek pro využívání nejlepších vědeckých důkazů v oblasti vzdělávání, možnosti nakládání s těmito překážkami a reflexe potenciálu i limitů vlastních výzkumných projektů ve vztahu k informování pedagogické praxe, přínosu pro vzdělávací politiku atd. Vysvětlíme, jakým způsobem lze vytvářet na důkazech založená rozhodnutí a jaké zdroje pro rozhodování v pedagogické praxi lze využívat. Budeme se věnovat pojetí implementační vědy a JBI modelu pro implementaci nejlepších vědeckých důkazů do praxe.

Lektoři: doc. PhDr. Jana Marečková, Ph.D. a doc. PhDr. Jiří Kantor, Ph.D.

Přednáška je určena studentům doktorských studijních programů.

V případě zájmu kontaktujte Fakultního koordinátora SGS a vzdělávacích aktivit PF