Pomáháme tvořit Příběhy zítřka

Vědci a studenti z PF UJEP a PřF UJEP podpořili v den vzniku republiky Běh kolem jezera Most.

V rámci již 8. ročníku oblíbeného podzimního závodu, se zároveň odehrál i charitativní běh organizace Příběhy zítřka, kterého se účastnilo 20 dětí z celkem 5 dětských domovů. Naše dvě fakulty poskytly účastníkům zázemí svých stánků, které přišlo v nepříznivém počasí velmi vhod. Nadšení dobrovolníci z pedagogické a přírodovědecké fakulty pomohli se správnou technikou rozcvičení před závodem a s regenerací po běhu, přiblížili mladým zájemcům zábavnou tvář vědy a techniky a zapojili je do uměleckých workshopů. Děti se seznámily se základy matematiky, logiky a informatiky, byly přímými účastníky chemických pokusů a pronikly do základů geografie.

Vichru a deště se nezalekl ani náš prorektor pro vědu, doc. Ing. Martin Novák Ph.D., který přišel dětem z dětských domovů předat zbrusu nové univerzitní batůžky, vyrobené z recyklované bavlny, s nadějí, že v nich třeba jednou budou nosit skripta právě z naší univerzity. Od minulého víkendu tedy pilně koukáme po kampusu a čekáme, jestli se nám podaří batůžek lokalizovat na zádech některého z prváků. Příběhům (a vůbec všem běhům) zítřka zdar!