Vodík se odstěhoval do Ústí!

Svými podpisy to dnes během setkání na rektorátu Univerzity Jana Evangelisty Purkyně v Ústí nad Labem stvrdili zástupci a zástupkyně celkem 18 významných institucí.

Univerzita severu je mezi nimi. Proč? Protože vodík je velkou nadějí pro čistší energetiku budoucnosti a mnoho odborníků v něm vidí i potenciál pro rozvoj Ústeckého kraje. A protože lidstvo má mnoho zkušeností s nadšením pro nové, zázračné technologie, jejichž využívání však zároveň přineslo i mnoho negativních “vedlejších účinků”, je dobře, že se v tomto případě hned od začátku počítá i s prostorem pro výzkum.

Ten se na naší univerzitě soustředí kromě jiného právě na možnosti bezpečného skladování vodíku. Kromě výzkumu se také brzy pustíme do vzdělávání odborníků na čistou energetiku. Jak dnes zmínil náš pan rektor, na Fakultě strojního inženýrství UJEP v současné době připravujeme specializaci studijního programu Energetika, zaměřenou na čisté energie.

Vodík se zkrátka, jak to vypadá, v Ústeckém kraji chystá pěkně zabydlet.

(A není divu, vždyť  je tu hezky a hliník už se k nám dávno přestěhoval také.)