Partnerství se statutárním městem Ústí nad Labem

• dotace z ROP Severozápad: 3 719 100 Kč
• prostředky z rozpočtu obce: 656 312Kč
Centrum komunitní práce Ústí nad Labem
Městské služby Ústí nad Labem, p. o.
Okresní hospodářská komora Ústí nad Labem
Univerzita Jana Evangelisty Purkyně v Ústí nad Labem

Projekt byl zaměřen na řízení IPRM jako celku v letech 2012 – 2015. Prostřednictvím projektu byla zajištěna celková koordinace aktivit IPRM II, provázanost dílčích projektů a tím komplexnost a synergické efekty IPRM II. Pro účely úspěšné realizace IPRM II byla vytvořena dostatečná personální kapacita, kvalitní manažerský tým a potřebné materiální zázemí související s administrací IPRM . V rámci projektu byla zajištěna publicita posledního dílčího projektu IPRM Centrum – plaveckého areálu Klíše. Více zde.

Projekt Management IPRM Mobilita CZ.1.09/1.1.00/76.01192

datum zahájení: 1. 6. 2011
datum zahájení: 13. 1. 2012

Celkové náklady projektu: 4 981 183 Kč
• z toho uznatelné náklady: 4 981 183 Kč
• dotace z ROP Severozápad: 4 234 005 Kč
• prostředky z rozpočtu obce: 747 178 Kč

Projektoví partneři:
Městské služby Ústí nad Labem, p. o.
Univerzita Jana Evangelisty Purkyně v Ústí nad Labem
Dopravní podnik města Ústí nad Labem, a.s.
Ústecký kraj
Ústecká krajská rada osob se zdravotním postižením
Dopravní podnik města Jihlavy, a.s.
Dopravní podnik města Olomouce, a. s.
Dopravní podnik měst Chomutova a Jirkova, a.s.
Dopravní podnik měst Mostu a Litvínova, a.s.
Dopravní podnik měst Liberce a Jablonce nad Nisou, a.s.

Projekt byl zaměřen na řízení IPRM Mobilita jako celku v letech 2012 – 2015. Prostřednictvím projektu byla zajištěna celková koordinace aktivit IPRM Mobilita, provázanost dílčích projektů a tím komplexnost a synergické efekty IPRM Mobilita. Pro účely úspěšné realizace IPRM Mobilita byla vytvořena dostatečná personální kapacita, kvalitní manažerský tým a potřebné technické zázemí. V rámci projektu byla zajištěna publicita IPRM Mobilita jako celku a částečně také publicita související s dílčími projekty. Více zde.

Projekt Rekonstrukce Muzea města Ústí nad Labem s cílem zřízení centra česko-německých studií Collegium Bohemicum CZ.1.09/4.1.00/04.00210

Oblast podpory: 4.1 – Udržitelný rozvoj cestovního ruchu

datum zahájení: 1. 3. 2008
datum ukončení: 30.7.2011
datum zahájení: 25. 4. 2009
datum ukončení: 30.6.2011
Celkové náklady projektu: 446 715 tis. Kč
• z toho uznatelné náklady: 363 783 tis. Kč
• dotace z ROP Severozápad: 336 499 tis. Kč
• prostředky z rozpočtu obce: 110 216 tis. Kč
Muzeum města Ústí nad Labem
Univerzita Jana Evangelisty Purkyně v Ústí nad Labem
Collegium Bohemicum, o. p. s.
Společnost pro dějiny Němců v Čechách

Projekt zahrnoval komplexní stavební práce včetně inženýrských sítí. Opravou prošla střecha a půdní prostory, kde vzniklo nové patro, ve kterém jsou umístněny kanceláře a laboratoře. Nově jsou také vybaveny depozitní prostory. Jedním ze základních úkolů rekonstrukce bylo také vybudování výtahů pro muzejní provoz a pro návštěvníky. Atrium muzea bylo zpřístupněné jako oddychová zóna v centru města. Ve zrekonstruovaném muzeu vznikly výstavní prostory pro krátkodobé výstavní projekty, přednáškové místnosti a ateliéry muzejní pedagogiky. Součástí muzea je také knihovna se studovnou.

Největším překvapením rekonstrukce budovy bylo objevení původní výmalby Císařského sálu. Válečné a poválečné události, výměna obyvatelstva a ztráta původní dokumentace i dobových fotografii zapříčinily, že se ztratila paměť toho, jak kdysi interiér budovy Muzea vypadal. V současné době může návštěvník díky rekonstrukci obdivovat původní výzdobu zahrnující bohatou výmalbu stěn a stropů s alegorickými motivy, doplněnou zlacením z plátkového zlata.

Projekt Městské sady – aktivní park CZ.1.09/4.1.00/04.00210

datum zahájení: 21. 4. 2008
datum ukončení: 1. 11. 2010
datum zahájení: 9. 11. 2009
datum ukončení: 30. 9. 2010
Celkové náklady projektu: 82 748 704,85 Kč
• z toho uznatelné náklady: 82 144 665,61 Kč
• dotace z ROP Severozápad: 75 983 815,68 Kč
• prostředky z rozpočtu obce: 6 764 889,17 Kč
Městské služby Ústí nad Labem
Univerzita Jana Evangelisty Purkyně
Ústecký kraj

Cílem Projektu bylo zkvalitnění městské zeleně, vytvoření moderního, aktivního městského parku a přitažlivějšího prostoru pro obyvatele centra Ústí nad Labem. Zkvalitněný městský park zahrnuje možnost volnočasového vyžití pro všechny věkové kategorie (dětské hřiště s prvky pro cvičení, petanque, vhodný terén pro kolečkové brusle a skateboarding). Projekt zahrnuje i rekonstrukci stávajícího objektu koncertního pavilonu tzv. „Mušle“, která je vhodná pro kulturní vyžití obyvatel města v podobě možnosti pořádání divadelních představení a koncertů. Nedílnou součástí Projektu je rekonstrukce veřejného WC a skladu zahradních potřeb.

Investiční část Projektu byla realizovaná ve dvou etapách. První etapa zahrnovala především přípravu lokality Projektu (demolice zpevněných ploch, demontáž mobiliáře, pěstební opatření a kácení dřevin, hrubé terénní opravy, rekonstrukce komunikací v jižní části, jezírko, rekonstrukci WC a skladu zahradních potřeb). Druhá etapa zahrnovala vlastní revitalizace (položení sítí technické infrastruktury vodovod a technologie kašen, komunikace v severní části, lávky, paluby a amfiteátr, závlahový systém, kašny, instalace herních prvků a mobiliáře).